Jak stosować błonnik

Błonnik witalny to suplement diety, który dostarcza organizmowi szereg korzyści. Z najważniejszych należy wymienić jego korzystny wpływ na regulację wagi – oczyszcza jelita ze zbędnych produktów przemiany materii, pomagając w walce z nadwagą lub otyłością. Dodatkowo obniża ciśnienie, a także poziom cukru we krwi, dlatego może być stosowany przez cukrzyków (poza niektórymi przeciwwskazaniami). Regularne stosowanie oczyszcza organizm, a w efekcie poprawia samopoczucie, przywraca energię oraz opóźnia procesy starzenia skóry. Doskonale wpływa na ciało oraz umysł, sprawiając, że czujemy się zdrowsi i pełni życia.

Czym jest i jak stosować błonnik witalny w codziennej diecie

Błonnik witalny to mieszanka dwóch roślin – babki płesznik oraz babki jajowatej. Jego siła tkwi właśnie w naturze. Źródło błonnika pochodzi dokładniej z nasion oraz łusek tych surowców roślinnych. Są to takie składniki, których organizm nie trawi, a także nie rozpuszcza w jelitach, odgrywają więc rolę lekkiego środka przeczyszczającego o zupełnie naturalnym składzie. Jak więc stosować ten cudowny suplement w codziennym jadłospisie? Instrukcja jest bardzo prosta.

Instrukcja: błonnik witalny jak stosować?

Błonnik witalny możemy stosować na dwa sposoby. Pierwszy to wymieszanie go z wodą. Możemy zastosować wodę mineralną lub przegotowaną. Należy zachować proporcje – 3 łyżeczki błonnika witalnego na pół litra wody. Po spożyciu takiej mikstury błonnik pęcznieje w żołądku, powodując uczucie sytości na długie godziny. Nie odczuwamy głodu – nie jemy – nie tyjemy, a błonnik obniża cukier we krwi. Drugi sposób polega na dodawaniu błonnika do codziennych pokarmów. Istnieje wiele propozycji odnośnie tego, jak stosować błonnik witalny. Z racji tego, że nie zmienia smaku potraw, możemy go dodać do zupy, wymieszać z jogurtem, wypić z mlekiem lub sokiem owocowym. Ważne, żeby były to produkty płynne (spożywanie suchego proszku grozi zapchaniem jelit). Możliwości jest wiele – co kto lubi. Jak widzimy, przyjmując błonnik witalny stosowanie suplementu wcale nie musi być uciążliwe. W przypadku dzieci poniżej 12 roku życia, przed podawaniem suplementu stosowanie błonnika należy skonsultować z lekarzem.

Odpowiednie dawkowanie suplementu

Błonnik witalny najlepiej przyjmować 3-krotnie w ciągu dnia – wtedy uzyskamy najlepsze efekty. Pierwszą porcję dobrze jest przyjąć około 3 godzin przed jedzeniem. Kolejną – zaraz po posiłku. Suplementu nie powinno się pić na noc, dlatego trzecią dawkę możemy przyjąć na przykład rano. Preparat można stosować także 2 razy dziennie, na przykład po drugim śniadaniu na 3 godziny przed obiadem i bezpośrednio po obiedzie. Proporcje niezmiennie: dawkowanie każdorazowo 3 łyżeczki na 0,5 l wody. Bardzo ważne jest picie dużej ilości wody podczas stosowania błonnika witalnego (co najmniej 2 litry dziennie). Dzięki temu unikniemy ryzyka zapchania jelit.

Przeciwwskazania: błonnik witalny jak stosować bezpiecznie?

Obok całego wachlarza pożądanych skutków wynikających ze stosowania preparatu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę własne bezpieczeństwo. Zanim więc podejmiemy decyzję o zakupie suplementu, zwróćmy uwagę na informacje umieszczone na opakowaniu: błonnik witalny stosowanie. Do najczęstszych przeciwwskazań należą: cukrzyca typu 2 (przypadki trudne do farmakologicznego uregulowania), bóle brzucha (niezdiagnozowana przyczyna), wymioty, choroby przełyku, niedrożność jelit, krwawienie odbytu, nadwrażliwość na któryś ze składników, nudności. W razie jakichkolwiek wątpliwości o możliwości stosowania preparatu w naszym przypadku, warto skonsultować tą decyzję z lekarzem. Jeżeli nie ma przeciwwskazań, błonnik witalny możemy kupić w aptece, sklepie internetowym, sklepach ze zdrową żywnością czy większych marketach. Za każdym razem należy jednak dokładnie sprawdzić skład produktu, ponieważ na rynku jest wiele błonników syntetycznych o dużo mniejszej skuteczności. To właśnie naturalny skład suplementu czyni ten preparat wysoko pożądanym dodatkiem w codziennej diecie.