Błonnik cena

Błonnik witalny – cena i pewne źródła

Błonnik witalny to hit ostatnich miesięcy. Polecają go zarówno dietetycy jak i lekarze specjaliści. Ten suplement diety pochodzenia naturalnego wspomoże nasz organizm w walce z nadwagą, ureguluje pracę przewodu pokarmowego a także unormuje poziom cukru we krwi.

Czym jest błonnik?

Błonnik jest składnikiem pokarmowym dającym uczucie sytości i wspomagającym pracę jelit. Znajdziemy go w wielu pokarmach zjadanych na co dzień – warzywach, owocach, produktach pełnoziarnistych. Wielu z nas nie odżywia się jednak tak, jak byśmy tego chcieli – stąd wiele osób skarży się na różne dolegliwości wynikające z niedoboru tego składnika.

Błonnik witalny – cena napędza popyt

Mimo, że błonnik jest składnikiem występującym naturalnie, w odpowiedzi na potrzeby klientów wielu producentów wypuściło na rynek preparaty mające silniejsze działanie niż ten naturalny. Atrakcyjna cena i dobre akcje marketingowe sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po takie produkty.

Warto jednak zaznaczyć, że suplementy nazywane błonnikiem nie są tym samym co błonnik witalny. Cena obydwu produktów jest podobna, jednak często pod pojęciem „błonnik” kryją się produkty spożywcze typu płatki śniadaniowe lub tabletki z chemicznymi dodatkami. Pamiętajmy, że błonnik witalny to produkt w pełni naturalny, dlatego często polecają go specjaliści.

Ile kosztuje błonnik witalny?

Cena tego suplementu zaczyna się już od dwudziestu złotych za kilogramowe opakowanie. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę na jego skład i upewnić się, że nie zawiera żadnych zbędnych składników. Prawdziwy błonnik witalny składa się jedynie z babki płesznik i babki jajowatej.

Gdzie kupić dobry błonnik witalny?

Wiele sklepów spożywczych oraz tych z tzw. zdrową żywnością na stałe wprowadziły już go do swojego asortymentu. W ofercie znajdziemy tańsze odpowiedniki tego suplementu, jednak najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem będzie produkt z apteki. Gdy zdecydujemy się na taki błonnik, cena wyniesie ok. 130 zł za miesięczną kurację. Mimo, że cena może się nam wydawać wysoka to pamiętajmy, że dobrej jakości suplement da nam lepsze efekty, co nie tylko wpłynie na nasze zdrowie, ale i samopoczucie.